Бензинові та дизельні електростанції.

У побуті найпоширеніше поняття «генератор», це і зовсім правильно, оскільки генератор, це лише складова частина електростанції. Принцип роботи цих пристроїв перетворенням теплової енергії палива в електричну.

Загалом, всі електростанції можна поділити:

  • за призначенням – побутові, професійні;
  • із застосування – резервні, основні;
  • за видом палива – бензин, дизельне паливо, газ;
  • за виконанням – відкриті, у шумозахисному корпусі, у контейнері тощо;
  • на вигляд пуску – ручний (для малогабаритних), електростартерний або автоматичний.
  • Основними та найпопулярнішими є бензинові та дизельні електростанції.

Бензинова електростанція чи бензогенератор.

Як первинний двигун використовується карбюраторний двигун внутрішнього згоряння (ДВС) із зовнішнім сумішоутворенням і іскровим запалюванням. Частина енергії, що виділяється при згорянні палива, в ДВС перетворюється на механічну роботу, а частина, що залишилася, — у теплоту. Механічна робота на валу двигуна використовується для вироблення електроенергії генератором електричного струму.

Паливо для бензогенератора – високооктанові сорти бензину.

Необхідно зауважити, що бензогенератор – це джерело електроенергії щодо невеликої потужності. Вона підійде у тому випадку, якщо Ви плануєте здійснювати резервне, сезонне чи аварійне енергозабезпечення Вашого об'єкту. Подібні агрегати зазвичай мають менший ресурс та потужність у порівнянні з дизельгенераторами, проте зручніші в експлуатації за рахунок меншої ваги, габаритів та рівня шуму при роботі. Варіанти використання бензинових електростанцій: як резервне джерело електропостачання малої потужності, як у стаціонарному, так і переносному виконанні, як єдине можливе джерело при проведенні аварійно-рятувальних та ремонтних робіт у польових умовах та на віддалених об'єктах, для забезпечення електроенергією різноманітних пересувних об'єктів . Основні переваги бензинових електростанцій:

відносно низька вартість обладнання порівняно з дизельними та газовими електростанціями;
компактність і хороший показник співвідношення маси обладнання до величини енергії, що виробляється;
легкий запуск за умов низьких температур;
низький рівень шуму електростанції;
простота експлуатації.


Дизельна електростанція чи дизельгенератор.

Автономні дизельні електростанції є основними "робочими конячками" там, де з різних причин централізоване електропостачання недоступне, або якість його поставок бажає кращого. Нічого дивного в популярності дизельгенераторів немає, адже саме вони забезпечують низьку вартість електроенергії, що виробляється, а як наслідок – швидку окупність установки. Великий моторесурс і довговічність також можна віднести до безперечних переваг дизельгенераторів.

Як первинний двигун в дизельгенераторах використовуються двигуни внутрішнього згоряння з запаленням палива від стиснення повітря - дизелі. Енергія, що виділилася при згорянні палива, у дизелі робить механічну роботу та теплоту. Механічна робота на валу двигуна використовується для вироблення електроенергії генератором електричного струму.

Для дизелів застосовують переважно дизельне паливо марки Л — літнє, З — зимове, А — арктичне.

Області використання дизельгенераторів: як резервне, допоміжне або основне джерело електроенергії на підприємствах, у будівництві, аеропортах, готелях, вузлах зв'язку, системах життєзабезпечення тощо. в автономному режимі або разом із централізованими системами електропостачання.

Основні переваги дизельгенераторів:

  • низька вартість електроенергії, що виробляється;
  • швидка окупність;
  • великий моторесурс та довговічність.


Необхідністю застосування дизельгенераторів є:резервування потужностей для роботи у разі відключення центральних мереж (аварійний режим);
обмежені можливості централізованих джерел електроенергії та тепла при розширенні потужностей (допоміжний режим роботи паралельно із центральними мережами);
високі витрати на підведення електроенергії та тепла (автономний режим);
низька собівартість палива для видобувних компаній та можливість реалізації електроенергії та тепла;
можливість зниження залежності від зростання тарифів на електроенергію та тепло.
Варіанти виконання дизельних електростанцій:

  • за способом захищеності від атмосферного впливу: капотного, безкапотного, кузовного та контейнерного виконання;
  • за способом рухливості: стаціонарні та пересувні;
  • за способом переміщення: на причепі, напівпричепі, автомобілі, на рама-салазках, блочно-транспортабельні.