Конвектор необхідно підбирати в залежності від площі приміщення, в якому планується використовувати його – з розрахунку від 80 до 100 Вт на 1 метр квадратний. Наприклад, у тому випадку, коли площа приміщення дорівнює 10 квадратів, то розумніше віддати перевагу такому опалювальному приладу, потужність якого становить 1000 Вт. Більше того, у тому випадку, коли приміщення має не стандартні, а високі стелі (2,4 м – 3 м), потужність електроконвектора необхідно збільшити ще в 2 рази. Якщо цей пристрій планується використовувати як не основне, а додаткове джерело тепла, коефіцієнт потужності, відповідно, потрібно менший.

  Крім того, в процесі вибору електричного конвектора обов'язково слід враховувати і критерій такого плану, як тип термостата, яким оснащено пристрій - він механічний або електронний. Слід знати, що налаштовувати механічний термостат у процесі роботи приладу доведеться вручну за допомогою дискової або кнопкової панелі. Але, при цьому, моделі електроконвекторів даного типу, як правило, коштують набагато дешевше електронних - в середньому на 25-30%. Також необхідно враховувати, що дані прилади менш точні в порівнянні з електронними опалювальними пристроями. Механічний термостат не здатний швидко реагувати на зниження в приміщенні температури нижче за певний заданий рівень.

  На сучасному етапі компанії-виробники такого роду продукції пропонують до продажу ще й третій тип термостатів електроконвекторів - програмований. Грамотне налаштування роботи термостата подібного плану є дуже гнучким і здатне виконувати завдання на підтримку у приміщенні температури погодинного рівня. Наприклад, якщо мешканці відсутні, то визначається температура в межах +12С, при цьому перед їх поверненням електроконвектор в автоматичному режимі самостійно підніме її і нагріє приміщення до +22С. Використання цього електричних конвекторів дозволяє досягти максимальної економії електроенергії при максимальному рівні комфорту для мешканців квартири, приватного будинку або громадського приміщення.

  Такий елемент електричного конвектора, як ТЕН, є елементом, від якого залежить термін експлуатації даного приладу. Матеріалом для виготовлення ТЕНу є високоякісна сталь, що витримує таку температуру, яка розвивається ниткою розжарювання, що знаходиться усередині пристрою.

  Сучасні високоякісні тени в середньому служать близько 15 років і більше. У зв'язку з цим компанії-виробники, які встановлюють на свої опалювальні прилади якісні ТЕНи, впевнено гарантують споживачеві тривалий період експлуатації таких приладів (гарантійний термін становить мінімум 2 роки).

  Слід зазначити, що електричні конвектори повинні бути оснащені автоматичним захистом від перегріву. Прилади такого плану повинні мати ступінь вологозахищеності понад 21 ІР. У тому випадку, якщо планується використовувати електричний конвектор у приміщенні, що має високу вологість (наприклад, у ванній або санвузлі), слід вибирати опалювальний прилад з показником не менше IP 24.