Електричний опалювальний котел - екологічно чисте джерело тепла шкідливими відпрацьованими речовинами, що не забруднює довкілля. Електричний котел може використовуватися для приготування гарячої води в баках непрямого нагріву, а також може бути резервним джерелом тепла при використанні в якості основного джерела опалення газовий або твердопаливний котел.

Не рекомендується ставити електричний котел у будинку площею більше 100 м2, тому що його потужності може не вистачити. Крім того, в будинку великої площі котел споживатиме дуже багато електроенергії.

Напруга мережі може впасти, якщо витрата електроенергії буде занадто високою, що призведе до збільшення сили струму. Через це псується автоматика котла, тому використовую стабілізатор.

Основними елементами електричного котла є теплообмінник, що складається з бака з укріпленими в ньому електронагрівачами (ТЕНами), блоку управління та регулювання. Електричні котли можуть поставлятися вже скомплектованими циркуляційним насосом, програматором, розширювальним баком, запобіжним клапаном і фільтром.

Призначення електрокотли для опалення будинків, квартир, дач, заміських будинків, котеджів, кафе та інших приміщень.

Електрокотли мають свої плюси та мінуси.

До плюсів відносимо:

-Ефективність та економність;

- еколгічність;

- Зручність;

- не займає багато місця;

- простий у використанні;

- не потрібно міняти пальник;

- Безшумний.

До мінусів:

- Висока вартість електроенергії;

- Залежність від електроенергії;

- Потрібна окрема проводка;

- Швидко виходить з ладу теплонагрівач.

Не варто вибирати котел на вигляд. Насамперед потрібно звертати увагу на спосіб підключення до мережі, регулювання потужності котла та внутрішню конструкцію.

Бувають котли електродні та ТЕНові. У електродних котлах використовується технологія іонізації води. Вони вважаються більш прогресивними, ніж тінові, однак мають цілу низку мінусів.

У ТЕНових котлах нагрівається тепловий носій за допомогою проточного режиму. За допомогою тіна створюється нормальна циркуляція води у системі опалення. Плюсами ТЕНового котла є чудовий дизайн, завдяки якому котел не займає багато місця; його легко монтувати, можна регулювати потужність, що вживається. Мінусом є можливість появи накипу на ТЕНах, поступове зменшення теплової віддачі та збільшення споживання електроенергії.

У електродних котлах роль елементів, що розігрівають, грають електроди, які передають свою електричну енергію воді. За допомогою енергії молекули води розпадаються на іони, які потім прямують у бік відповідних їм електродів. Перевагою таких котлів є їх компактність, безпека, відсутність накипу, невелика вартість. Як недоліки варто відзначити знезайну водопідготовку. Крім того, тут не можна застосовувати незамерзаючу рідину як теплоносій і варто підтримувати нормальну циркуляцію рідини. Якщо вона знизиться, вода в котлі почне кипіти, а якщо збільшиться, то котел може не запуститися. Крім того, всі електроди періодично слід замінювати.

Слід зазначити, що ККД усіх електричних казанів приблизно однаково і становить 95-98%. Саме тому не варто вірити тим твердженням про те, що якомусь виробнику вдалося створити досить економний котел, використавши сучасні технології.

Підключення котла може бути однофазним (220В) та трифазним (380В). При однофазному підключенні казана його потужність 4-6 кВт. Тобто у звичайних квартирах і будинках використання котлів потужністю більше 6 кВт неможливо. Для встановлення котла потужністю більше 6 кВт потрібне лише трифазне підключення.

Заповнення котла водою

Казани можуть працювати як у відкритій так і в закритій системі подачі тепла. Наповнення котла водою та системи в цілому потрібно проводити через зливний патрубок. Цю процедуру варто проводити повільно до зникнення повітря в установі. Вода для котла має бути очищеною.

Купуйте у нас. Вдалого вибору та покупок в інтернет-магазині "Бульба"