Базальтова вата – сучасний та вигідний утеплювач. Питання утеплення будинку чи іншого приміщення є дуже актуальним, особливо останнім часом. Ціни на енергоносії, що виросли в рази, змушують серйозно задуматися про те, як звести до мінімуму тепловтрати приміщень, за опалення яких доводиться викладати чималі суми. Насамперед варто звернути увагу на якість утеплювача. Утеплювачем, характеристиками якого варто поцікавитися, є базальтова вата.

Базальтова вата може використовуватися для теплової ізоляції як промислових, так і побутових приміщень. Цей матеріал чудово підходить для утеплення горищ, підлог, між стінних просторів, щитових конструкцій.

Укладання базальтового утеплювача може здійснюватися двома способами. Це автоматичний спосіб, коли для укладання утеплювача використовують спеціальне обладнання, за допомогою якого здійснюється подача матеріалу на потрібні конструкції. І механічний спосіб, у якому укладання теплоізоляційного шару відбувається вручну.

При утепленні базальтовою ватою горизонтальна площа простору, що утеплюється, засипається рівномірним шаром. Утеплення приміщень за допомогою базальтової вати – це простий та дуже ефективний спосіб захисту горищних приміщень, перекриттів, покриття, підлоги та стін від втрати тепла. Базальтова вата - це матеріал, який «дихає», його особливі властивості є гарантованим захистом приміщення, що утеплюється, від виникнення плісняви і всяких грибків у місцях зіткнення теплоізоляції з конструкціями будівлі. базальтової вати. Матеріал повинен заповнити всі проміжки, не залишаючи щілин. Якщо в приміщенні немає іншої ізоляції, вату слід наносити шаром не менше двадцяти п'яти сантиметрів. Двадцяти сантиметровий шар цієї ізоляції приблизно дорівнює двом з половиною цеглам.

Базальтова вата має такі характерні властивості:

a) Теплоізоляційність (цей матеріал є з'єднання тоненьких волокон, що утворюють осередки з повітрям). Теплопровідність 0,042 Вт/(м*К). Щільність 43-55 кг/куб. (Легко ущільнюється механічно, що збільшує ці показники, при цьому подальше ущільнення призведе до збільшення коефіцієнта теплопровідності).

b) Висока гігроскопічність. Прекрасно пропускаючи водяні пари, сама базальтова вата майже завжди залишається сухою та зберігає внутрішню температуру приміщення;

c) низька водопроникність (не більше 1,5 % за обсягом);

d) Незаймистість: на відміну від пінопласту та деяких інших утеплювачів, утеплювач з базальту є перешкодою загорянню та заважає подальшому поширенню полум'я. Його цілком можна використовувати, як спеціальну протипожежну ізоляцію та вогнезахист (група горючості НГ);

e) Екологічність: базальтова вата нешкідлива для довкілля та, зокрема, здоров'я людини. Вона є не токсичною, не схильною до біологічного розпаду, не має запаху, не виділяє шкідливих для людського здоров'я речовин;

f) Довговічність: період розпаду 50 років і більше, практично несприйнятлива до впливу хімікатів;

g) Економічність та зручність. Простий монтаж, укладання, кріплення. Високі звукозахисні показники;

Переваги та вигоди застосування базальтової вати очевидні. По-перше, вона не має жорсткої структури, має малу вагу і дає дуже маленьку усадку. По-друге, цей матеріал не утримує вологу, заповнює собою всі наявні тріщини та зазори. І дає щільний, нерозривний теплоізоляційний шар, що гарантує економію коштів на опалення. По-третє, базальтову вату можна використовувати багаторазово. І нарешті, важливим фактором є простота та швидкість монтажу навіть у важкодоступних місцях. Для кваліфікованих монтажників не межею є утеплення 800 квадратів за робочу зміну.

У порівнянні з країнами Європи практика застосування вати базальту як утеплювача є досить новою для України. Але на сьогоднішній день у нашій державі спостерігається стабільне збільшення попиту на цей вид тепло-утеплення. І це зрозуміло. Еластична структура та невелика вага базальтової вати робить її укладання нескладним та зручним. Продукція з цього матеріалу не піддається деформації через температурні зміни. У точках стику каркасу та плит не утворюються щілини та порожнечі, які могли б викликати тепловтрату та виявитися осередками утворення вологи.

Отже: чудова теплоізоляція, звуконепроникність, пожежозахисні властивості, стійкість до механічних впливів та інші перераховані вище переваги, якими володіє базальтова вата, виділяють її серед інших видів утеплювача. Без сумніву цей вид утеплення буде все більш і більш популярним і затребуваним.