Агроволокно, що це? І як його використати?

Незалежно від того, яка площа вашого городу, дачі чи полів. Вирощуєте ви фруктові дерева, картоплю або квіти – завдання та проблеми з якими ви зіткнетеся будуть абсолютно однакові, а саме:
як уберегти рослини від ранніх заморозків;

як уберегти рослини від птахів, комах та граду;

як зберегти вологу у землі;

як збільшити врожайність;

як зменшити трудовитрати;

як боротися з бур'янами, не використовуючи гербіциди.

У Європейських країнах для вирішення цих завдань вже понад п'ятнадцять років використовують агроволокно.
Говорячи коротко – агроволокно це полімерний, який схожий на звичайне ткане полотно і є екологічно чистим продуктом. Дія агроволокна можна порівняти із принципом дії зворотного капана. Матеріал пропускає тепло, воду та ультрафіолет, але в один бік, не пропускаючи назад.
Агроволокно умовно поділяється на так зване біле та чорне і ось у чому різниця:
На відміну від чорного агроволокна, біле пропускає сонячні промені, що дозволяє відбуватися процесу фотосинтезу у прихованих ним рослин, отже вони продовжують рости. Біле агроволокно підходить для ранніх посівів, розсади або фруктових дерев, що тільки розпустилися. Також підходить для захисту рослин від весняних заморозків (біле агроволокно потрібної щільності може захистити рослини навіть за дуже низьких температур, аж до мінус десяти градусів за рахунок досягнення парникового ефекту). Не говорячи вже про захист від граду, птахів, комах та інших шкідників. Щоб отримати перерахований вище захист для рослин, вони просто ховаються цим покриттям. Агроволокно матеріал настільки легкий, що не перешкоджає зростанню, по суті, він є штучною альтернативою сніговому покриву, який захищає землю та рослини від перемерзання.
На відміну від білого, чорне агроволокно не пропускає ультрафіолетових променів, тому часто більш затребуване в аграрній промисловості. Особливість чорного агроволокна в тому, що воно здатне створювати мікроклімат не в повітряному прошарку над землею, а в самій землі. Воно підходить для боротьби бур'янами. Чорним агроволокном покривається ґрунт, потім у матеріалі робляться прорізи, куди висаджуються рослини. Це чудовий метод для боротьби з бур'янами, адже посіви більше не доведеться прополювати чи вносити гербіциди. Також великим плюсом даного агроволокна є те, що воно чудово утримує. Їм накривають безпосередньо грунт, а в зроблені прорізи висаджують рослини вже не треба боротися з бур'янами весь рік пропалюючи або вносячи гербіциди. Так само чорне агроволокно чудово утримує вологу в ґрунті та допомагає зберігати врожай чистим, оскільки він безпосередньо не стикається із землею.
Незважаючи на всі очевидні переваги використання агроволокна, слід пам'ятати, що його застосування повністю не замінює регулярного догляду за насадженнями. Перед використанням агроволокна грунт необхідно підготувати і удобрити, дерева обрізати і т.д.
При правильному застосуванні матеріалу кінцевий результат повинен вас здивувати. Адже скорочуються не лише трудовитрати, а й витрати грошей. Адже зникне необхідність купувати отрути, скорочується споживання води для поливу, а той час як урожайність підвищується кількісно та якісно.
При акуратному догляді агроволокно можна використовувати кілька сезонів, а окупити себе воно здатне вже в перший рік.