Дати однозначну відповідь, яка саме з цих приладів краще просто неможливо. Кожен із цих опалювальних приладів характеризується своїми перевагами та недоліками. Вони обидва за певних умов демонструють власні переваги.

Якщо стоїть, наприклад, питання про економію місця, розумніше віддати перевагу електричному конвектору, адже його за розмірами значно менше, ніж у радіатора.

Крім того, важливим плюсом використання даного опалювального приладу є те, що поверхня кожного сучасного електричного конвектора в процесі його час роботи не сильно нагрівається, що не дає можливість обпектися про цей опалювальний прилад. Такий фактор є надзвичайно важливим для тих сімей, які мають дітей. Крім того, ця характеристика дозволяє вбудовувати електричний конвектор у поверхню підлоги або стіну.

Велике за площею приміщення можна обігрівати як за допомогою електричного конвектора, так і за допомогою радіатора. Конвектор у цьому випадку безпечніший опалювальний прилад, який, до того ж, ще й у порівнянні з радіатором, більш ефективний щодо швидкості обігріву. При цьому, але в нього далеко не завжди вистачає для цього потужності - радіатор гарантовано забезпечить рівномірний і високоякісний прогрів великого приміщення. Слід також відзначити ще одну перевагу сучасних радіаторів – такі опалювальні прилади значно простіше очищати від пилу, тому що у них простіша форма корпусів.

Якщо ж проводити порівняння критерію тепловіддачі, більшість сучасних радіаторів у цьому плані характеризуються вищим показником, відповідно в процесі експлуатації такі опалювальні прилади економічніші порівняно з електричними конвекторами. До того ж, як правило, радіатор коштує набагато дешевше, ніж конвектор, а це є важливим фактором для багатьох наших співвітчизників.

Тим не менш, найголовнішою відмінністю радіаторів від таких опалювальних пристроїв, як конвектори є принцип роботи цих пристроїв. Конвектори працюють за принципом конвекції, а радіатори - за принципом випромінювання.