Вибираємо рекуператор повітря для квартири та будинку

РекуператорРекуператор повітря був створений з метою допомогти людям мати можливість дихати свіжим повітрям, зберігати тепло в приміщенні при невеликих витратах.


Незважаючи на те, що в країнах Євросоюзу рекуператор повітря для квартири чи будинку давно є звичною побутовою технікою, у нашій країні вони ще мало поширені, а часом і невідомі. І дарма, тому що цей функціональний пристрій здатний вирішити найголовніші завдання - освіжати повітря приміщення, і помітно знизити витрати на опалення.
Рекуператором повітря називається припливно-витяжна прямоточна вентиляційна установка, здатна виводити з приміщення відпрацьоване повітря та одночасно закачувати туди свіже з вулиці. Усередині пристрою знаходиться теплообмінник, він здатний акумулювати кімнатне тепло, яке передає потокам повітря, що надходять з вулиці, нагріваючи їх. Саме ця особливість конструкції стала причиною назви, тому рекуперація (у перекладі з англійської recuperation – зворотне отримання).


Вигоди використання рекуператора повітря:
Рекуператор повітря для будинку особливо вигідний приватним власникам будинків, тому що вони самі опалюють свої будинки та оплачують кожен градус тепла. Відповідно будь-яке провітрювання приміщення вже стає витратним, тому що тепло, що зберігається, випаровується у вікно. Рекуператор повітря успішно вирішує цю проблему, тому придбання його стає доцільним.


У квартирах, що обігріваються за допомогою системи центрального опалення, використання рекуператора повітря також приносить безперечну вигоду. Після масової заміни дерев'яних віконних рам на пластикові, втрати втрати скоротилися, але при закритих вікнах у квартирах стало буквально нічим дихати. А крім того власники металопластикових вікон отримали проблему: застою повітря, вікон, що плачуть, або навіть поява плісняви. При спробі провітрювати тепло зникає, а в кімнату летять шум і пил. І всі ці проблеми успішно вирішує встановлення та використання рекуператора повітря. Рекуператор повністю оновлює повітря у приміщенні за дві години. Влітку в будинок заходить охолоджене повітря, а в холодну пору року нагріте.

Які бувають рекуператори:

Рекуператори повітря бувають кількох типів. Якщо рекуператор планується використовувати у приватному будинку чи квартирі, краще використовувати пластинчастий рекуператор повітря. В даному випадку рекомендується використовувати рекуператор Прана 150. Це рекуператор компактних розмірів, його досить легко і просто встановити в стінний отвір, і він абсолютно не потребує якогось спеціального догляду та обслуговування. До рекуператора Прана не потрібна додаткова комплектація коробів та повітроводів.

Рекуператор має вигляд циліндра діаметром 150мм, встановлений у стіну майже непомітний і підходить практично для будь-якого інтер'єру.

Завдяки довжині робочого модуля рекуператор Прана 150 можна встановлювати стіни будь-якої товщини. Тому цю модель можна застосовувати на всіх об'єктах побутового призначення (приватні будинки, квартири, офіси, дитячі садки та інші навчальні заклади...).

Часто рекуператорні пристрої бувають досить галасливими, через що їх установка рекомендується в підсобних приміщеннях. Якщо така можливість відсутня, то рекуператор Прана - ідеальний варіант, тому що не робить сильного шуму.

Рекуператор Прана має дуже високий ККД – 83%. Що це означає? Якщо в кімнаті температура, припустимо, 23 °С, а на вулиці -15 °С, то в процесі теплообміну в квартиру надійде повітря з температурою +1 °С.

Площа приміщення, яку може охопити одна система не більше 60 м2, втім цього цілком достатньо для обслуговування невеликої квартири. З вентиляцією будинку площею до 120 м2 легко впораються два пристрої Прана. Теплообмінник із високоякісної міді надає безперервний повітрообмін та природну чистоту атмосфери від мікробів та бактерій, оскільки мідь є природним антисептиком.

Удосконалена конструкція внутрішніх і зовнішніх решіток вентиляцій гарантує додатковий захист вентиляційної системи від дощу, пилу і тополиного пуху, а також дозволяє при необхідності повністю заблокувати потоки повітря.