Отже, ви вирішили встановити лічильник на воду в своїй квартирі. Встановити водолічильник треба на вході води в вашу квартиру або будинок. Водолічильник встановлюється спільно зі зворотним клапаном і фільтром для води. Фільтр грубої очистки, без якого не можна встановити лічильник води в Києві та Кривому Розі і інших містах України, представляє з себе фітінг з сіточкою всередині для затримання великих часток (іржі, піску). Зворотний клапан служить запобіжним пристроєм, який не дозволяє рухатися в воді в зворотному напрямку.

Місце встановлення повинно бути зручним для зняття показань. Бажано встановити редуктор тиску води, щоб незалежно від перевищення тиску води в центральному водопроводі, у вашій системі підтримувалася встановлена ??вами величина тиску. Ви можете встановити занижене тиск 1атм, що дозволить значно скоротити витрату води через ваші змішувачі та крани, які не відчуваючи дискомфорту.

Купуючи водяний лічильник, зверніть увагу на дату його випуску зазначену в паспорті виробу. Це важливо, тому що перевірку водяного лічильника треба проходити раз на три роки. Дата відліку терміну - дата виготовлення приладу обліку води. Встановлювати лічильник обліку води можна в горизонтальному або вертикальному положенні. Як правило, спосіб установки вказано в паспорті виробу.

Після установки водяного лічильника вам треба запросити представника організації надає послугу з постачання води. Він зробить пломбування приладу і з цього дня ви буде платити не за тарифом, а за показниками свого водяного лічильника. Знімати показання будете так само, як і з електричного, віднімаючи різницю між попередніми показаннями періоду і сьогоднішніми.