Як правильно вибрати генератор

Компактний портативний генератор може стати просто незамінним пристроєм, особливо в разі наявності проблем з поставкою електрики. Якщо Ви проживаєте в місцевості, де грози та урагани не найрідкісніше явище або просто хочете зробити проживання безпечнішим та незалежнішим від позаштатних ситуацій, то придбання генератора стане оптимальним рішенням у даному випадку. Уявімо таку ситуацію. Ви мешкаєте там, де часто трапляються погодні катаклізми. Під час будь-якого такого погодного явища Ваш будинок ризикує залишитися без тепла, що небезпечно, особливо якщо ми говоримо про зимовий період, коли на вулиці лютий мороз.

Придбати генератор можна кількома шляхами. Можна взяти техніку, якою вже користувалися до Вас, або простіше кажучи «б/у», можна замовити генератор в одному зі спеціалізованих інтернет-магазинів або відвідати точку продажу подібної техніки у Вашому місті та вибрати щось із представленого асортименту. Але перш ніж вирішити, який з усіх варіантів найбільш прийнятний для Вас, необхідно більш ретельно розібратися в цьому питанні, провівши невелике дослідження. Окрім іншого, генератори можуть відрізнятися за вартістю.

Цілком можливо, що перед тим, як придбати генератор, Вами буде проведено невелике дослідження. У разі потреби Ви можете детальніше ознайомитися з різними брендами та моделями, які вони пропонують. Частина пристроїв може генерувати багато електрики, а деякі можуть виробляти лише невеликий об'єм. В даному випадку багато залежить від Ваших побажань щодо функціоналу, яким повинен володіти пристрій, а також від площі приміщення. Ваше завдання полягає в тому, щоб поспілкуватися з іншими власниками даної техніки, почитати по ній огляди та відгуки, та й взагалі зібрати таку кількість інформації, яка буде потрібна для прийняття правильного рішення. Також не зайвим буде вивчити цінову політику за цими пристроями, щоб підібрати найбільш оптимальний варіант.

Проводячи моніторинг ринку, щоб вибрати генератор Ви можете захотіти відвідати магазин, хоча б з тією метою, щоб поглянути на генератор і уявити де він буде встановлений. Якщо в планах купівля портативного генератора, то необхідно провести аналіз даних щодо його вагових та габаритних характеристик.

Володіти таким генератором вкрай корисно, якщо іноді трапляються відключення електроенергії. Навіть якщо у Вашому районі проживання проблеми з електрикою трапляються не часто, цей пристрій дуже доречний, і більше того, Ви зможете пошкодувати про його відсутність, якщо один раз раптом перебій в електромережі таки трапиться. Це небезпечно як улітку, так і взимку. Чому? У разі виникнення проблем взимку Ваш будинок просто перестане опалюватися, а отже, людям, що в ньому проживають, буде холодно і не комфортно. Якщо говорити про літній період, то може розморозитись холодильник. Так чи інакше, мати 1 або 2 портативні генератори зайвим не буде.

Найпопулярніші питання

У цьому розділі ми зібрали основні питання, якими ставляться споживачі перед покупкою пристрою.

1. Яку інформацію мені необхідно володіти перед придбанням генератора? Перед тим, як його купити, Ви повинні мати наступну інформацію. Перш за все важливо знати, наскільки потужний генератор і чи зможе він виправдати всі Ваші очікування. Також не забудьте уточнити, чи вистачить у будинку розеток для побутової техніки, яку хочете приєднати до мережі. Наступний пункт – це гамірність генератора. Визначте, наскільки шумний пристрій. Визначтеся, чи Вам потрібен дизельний генератор, або генератор віддачі. Не зайвим буде визначитись із типом палива. Тут пристрої бувають бензиновими та дизельними. Від ємності бака для пального залежатиме тривалість роботи, тому звертайте увагу на даний момент. Ну і нарешті, потрібно розуміти, наскільки пристрій легко переміщатиме, і які аксесуари знадобляться для його використання

2. Як правильно вибрати генератор за потужністю? Одне з ключових питань. У випадку, якщо потужності не вистачатиме, пристрій не зможе забезпечити функціонування найважливіших приладів у разі виникнення проблем з електроенергією. Крім іншого, перевантаження може стати причиною часткової або повної поломки як самого пристрою, так і техніки, яка до нього приєднана. Але якщо подивитися на питання з іншого боку, то придбавши занадто потужний пристрій, Ви витратите на його покупку, монтаж, обслуговування, ремонт та пальне більше грошей, ніж потрібно. Як висновок, купівля надто потужної техніки призведе лише до великих початкових витрат. Необхідний рівень потужності пристрою залежить від кількості та типу побутової техніки, яку потрібно підключити. На Вашу думку, такі пристрої як кондиціонер і холодильник є серйозними споживачами електрики. Для їх експлуатації Вам буде потрібний потужний генератор. Але якщо Ви плануєте придбання джерела живлення для освітлення приміщення, то можете дивитися у бік генераторів щодо невеликої потужності. Техніка, оснащена деталями, що рухаються, вимагає багато електроенергії при запуску, але при подальшому функціонуванні споживання буде нижче. У тому випадку, якщо до переліку приладів, що використовуються, входять також електродвигуни, необхідно їх потужність (у кінських силах) множити на три. Це необхідно визначення потрібного рівня навантаження.

Як здійснити переведення з одних одиниць виміру до інших? Візьмемо кілька прикладів. Щоб «зробити» з Ватт Кіловольти-ампери, беремо кількість Ватт і множимо на 0,8 (коефіцієнт потужності дорівнює 0,8). Тепер небагато практики. Спробуємо вибрати генератор.

1800 Ватт. Припустимо, Ви експлуатуєте техніку потужністю до 1000 Ватт і Вам потрібний пристрій, який може забезпечити її електроенергією. Зверніть увагу на генератори потужністю 2,4 кВА.

3500 Ватт. Уявимо, щоб Ви користуєтеся побутовою технікою потужністю до 2200 Ватт. Тоді найбільш правильним вибором буде генератор із рівнем потужності 4,4 кВА.

6000 Ватт. Тепер уявімо, щоб Ви експлуатуєте техніку потужністю до 3400 Ватт. Тут найоптимальніший варіант - покупка генератора потужністю 7 кВА.

3. Що буде, якщо відбудеться перевантаження генератора? Варто сказати, що зазвичай портативні генератори не схильні до перевантаження, хоча рівень потужності будь-якого бензинового пристрою від Honda на невеликий період часу може перевищити норму в 2 рази. Наприклад, на початку роботи. Потужність пристрою від Honda 4,4 кВА може бути до 3500 Ватів в умовах звичайного функціонування та 7000 Ватів при запуску. Але все-таки важливо знати, що якщо пристрій тривалий час експлуатується з перевищенням максимального робочого режиму, то можуть трапитися деякі неполадки. Це перегрів силового агрегату або генеруючого пристрою змінного струму (згоряє обмотка), проблеми з подачею масла (проблеми з цілісністю системи) і як наслідок його низький рівень та поломка двигуна, зниження терміну експлуатації пристрою в цілому.

Ну а тепер пропонуємо Вам розглянути резервні генератори, які вважаються менш мобільними, а також портативні генератори, що працюють на будь-якому паливі.

4. Однофазний та трифазний генератор. У чому різниця? Насправді, все не так складно. Перший із двох – це такий вид джерела напруги з 1 лінією живлення та заземлення. У ньому може бути тільки напруга, що змінюється по синусоїді. У трифазному аналогу електроенергія подається через 3 лінії живлення та 1 заземлення. Пристрій однофазного типу застосовується для організації освітлення та опалення. Силові агрегати потужністю понад 10 кВт зазвичай не функціонують на техніці однофазного типу. Однофазним силовим агрегатам потрібна додаткова силова обмотка. Для розуміння того, який тип техніки ви експлуатуєте, погляньте на основний вимикач автоматичного типу. Якщо і тут нічого не проясниться, зверніться до фахівця з електромереж.

5. Як визначити шумність пристрою? Більшість виробників декларують шумність техніки при повному навантаженні, що вимірюється в децибелах. Але ця інформація не принесе ніякої користі, якщо ви не можете порівняти рівень шуму з іншими існуючими. Людська мова має «галасливість» 60 дБ. Різниця в 5 дБ, в принципі, сильно не відчувається. Побутові генератори функціонують із шумністю 64-68 дБ. Якщо вірити стандартам США, пристрій повинен бути розташований на відстані 0,64 метра від людини. Якщо поглянути на європейські норми, то цей показник – 0,7 метрів. Корпус, потік повітря та звукоізоляція – ключові параметри, що визначають шумність. Перед тим, як перевірити цей показник, переконайтеся, що техніка працює на найбільшій потужності.

6. Накопичення вологи в дизельному силовому агрегаті. Що це? Зазвичай, якщо дизельний силовий агрегат функціонує на потужності, яка менша за його номінальну, пальне згорятиме не в повному обсязі, і залишок переходитиме в турбокомпресор. У дизельному моторі, який експлуатувався з невеликою продуктивністю досить довго, надлишок пального, що не згорів, скупчується у вигляді сажі в різних частинах вихлопної системи. Це може стати причиною порушення шаблону паливного впорскування, оскільки розпилювачі системи впорскування піддаються карбонізації. Цю проблему можна вирішити, якщо включити силовий агрегат на найбільшу потужність приблизно на 2 години. Цього буде достатньо, щоб сталося згоряння надлишків пального.

7. Чи дійсно пристрої з частотою обертів 1800 об/хв можуть прослужити довше, ніж їх аналоги зі швидкістю 3600 об/хв? Так це так. Більшість пристроїв, що володіють швидкістю 1800 об/хв, можуть прослужити довше, ніж пристрої зі швидкістю 3600 об/хв. Система охолодження за допомогою рідини продовжує термін експлуатації набагато ефективніше, ніж повітряний тип охолодження. У тому випадку, якщо в планах купівля пристрою, який прослужить довго, необхідно дивитися у бік техніки з меншою швидкістю обертання, але й система охолодження повинна бути рідинною.

8. Як підібрати генеруючий пристрій за показниками потужності, якщо потрібно забезпечити електрикою будинок або відносно невелике офісне приміщення? У разі, передусім, необхідно зробити розрахунок потреб у електриці. Все залежить від того, скільки та яких приладів хочете підключити. Для звичайного пристрою для побутового застосування потрібно близько 140 - 160 Ампер сили струму. Тому прорахувати необхідну кількість електроенергії не так складно. Беремо значення сили струму будь-якого пристосування та множимо на показник робочої напруги. Не зовсім зрозуміло? Наводимо нескладний приклад: маємо прилад з характеристиками 20А/120В, який вимагатиме 20А х 120В = 2400Вт. Все просто. Прорахунок потужності генератора надає можливість отримати інформацію про необхідну кількість електроенергії. Важливо пам'ятати, що номінальні показники більшості приладів вказуються для повної продуктивності пристрою, але робоче значення буде на 15% менше. Непогано знати, чи буде Ваша техніка функціонувати одночасно. Варто виходити з таких розрахунків: для експлуатаційної панелі 100А буде потрібен генератор 8 - 12 кВт, для 200А - 15-20 кВт, та й для панелі 400А потрібен буде генератор 30-50 кВт. Цими даними можна скористатися при розрахунку.

9. Як здійснити підбір генератора за габаритними та потужними характеристиками з урахуванням усіх потреб? Знайти правильну відповідь на це питання дуже важливо. У тому випадку, якщо Ви купите генератор недостатніх розмірів та потужності, можуть виникнути деякі проблеми, як на короткий період часу, так і на триваліший. Наприклад, можливі часті відключення. Через це підключені пристрої не отримуватимуть енергію без перебоїв, що може призвести до збитків для них. Якщо дивитися на це питання в перспективі, то термін експлуатації такого генератора (який схильний до перевантажень) буде меншим, а це означатиме, що незабаром виникне необхідність придбання нового пристрою. Занадто габаритний генератор коштуватиме чимало грошей, а після покупки Вам доведеться нести чималі грошові витрати. Як правило, потужність генератора, який використовується в будинках, перебуває в діапазоні 5 – 50 кВт. Основне завдання полягає в тому, щоб вирішити, пристрій якої потужності Вам необхідний. Найвірніший спосіб – це звернеться до фахівця з електромереж, який поставить Вам низку питань, вивчить необхідні документи для проведення розрахунків та надасть Вам оцінку. Але це коштуватиме деяких фінансових витрат. Якщо Ви хочете зробити все самостійно, можете скористатися схемою, наведеною нижче. Вона полягає в послідовності кроків, яких потрібно дотримуватися.

Тож почнемо. Насамперед, вирішіть, скільки побутових приладів, підключених до генератора, функціонуватиме одночасно. Потрібно скласти перелік пристроїв, які використовуватимуться при цьому. Після цього візьміть інструкцію з експлуатації або простіше, подивіться на табличку на самому приладі. Це дозволить Вам отримати інформацію про потужність. Позначте собі дані про пускову та робочу потужність. Як правило, техніка потребує більшої кількості електрики під час запуску, ніж під час робочого процесу. Саме тому необхідно мати уявлення про пускову потужність. Завдяки цьому Ви знатимете, чи впорається пристрій із потребами в електроенергії. Зазвичай, рівень пускової потужності вдвічі більше, ніж робочої. Далі визначте, скільки побутової техніки запускатиметься паралельно і додайте показники пускової потужності кожного з цих пристроїв, щоб отримати відомості про максимальний рівень потужності пристрою, яка потрібна для включення приладів. Після цього визначте суму потужностей всіх пристроїв, які можна експлуатувати одночасно. У тому випадку, якщо ця сума буде більшою за суму пускової потужності, то це і буде шуканим показником. Таким чином, Ви змогли визначити максимальну потужність у Ваттах. Далі необхідно підібрати тип генеруючого пристрою, який зможе забезпечити необхідний рівень потужності для вирішення всіх поставлених завдань.

Це, звичайно, далеко не повний список найпоширеніших питань, але ми сподіваємося, що деяку інформацію Ви звідси почерпнули.

.