Для комфортного перебування в приміщенні необхідно постійно провітрювати його або включати припливну вентиляцію. В цьому випадку Ви отримуєте свіже повітря. Взимку його температура значно нижча за кімнатну і Ви його нагріваєте своєю системою опалення. До 40% опалення витрачається на обігрів свіжого повітря взимку.

    Рекуператор повітря - це припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, яка призначена для повернення тепла, яке вилітає разом із відпрацьованим нагрітим повітрям із Вашого приміщення при примусовій вентиляції.

Рекуператор заощаджує енергію. Це перше завдання рекуператора.
Якщо у Вас є рекуператори на виробництві, то ваше виробництво сучасне, і, відповідно, конкурентне.
Якщо у Вас є рекуператор в офісі, житло, то також офіс, сучасне житло.
Економію від рекуператора слід враховувати. Якщо ми зможемо заощадити теплову енергію, то маємо можливість регулювати її споживання, і в потрібний момент знизити її витрату. Тоді буде видно економію коштів на опалення, і зменшаться платежі за опалення.
Найчастіше цим критеріям відповідають промислові, торгові бюджетні організації. Багатоповерхові будинки часто не мають лічильників тепла та регуляторів тепла.
Можна заощадити рекуператор від 25% до 50% теплової енергії. Отже, є сенс встановлювати рекуператори для заощадження тепла.
    Термін окупності коштів на рекуперацію може бути, якщо сказати просто, видатний. Буває термін окупності кілька місяців. Звичайно, більша економія на виробництві, коли застосовується вентиляція у технологічному процесі з викидом гарячого повітря на вулицю.
Чому необхідно обладнати приміщення рекуператорами – це дотримання необхідного повітрообміну – створення вентиляції із забезпеченням економії тепла. Якщо у Вас недогрів, прохолодно, тоді рідше вентилюють приміщення, зменшують надходження повітря з вулиці, повітря стає вологим, з підвищеним вмістом вуглекислого газу, пилу, мікробів тощо. А це може бути дуже важливим для шкіл, дитсадків, лікарень.
Рекуператор застосовують для підвищення комфортності розміщення людей в житлі, офіси необхідно обов'язково обладнати рекуператорами.
    Вигідніше ставити кілька малих рекуператорів ніж один великий. Тоді можна вентилювати кожне приміщення окремо, коли в ньому є люди, менші за витрати на закупівлю та монтаж малих рекуператорів. Як підібрати рекуператор читати тут.