Для того щоб рослини росли та плодоносили їх необхідно регулярно поливати. Неможливо покладатися лише з природний полив, під час посухи насадження можуть загинути. Для забезпечення своєчасного зрошення використовують штучний полив за допомогою садових шлангів. Але перед тим як купувати шланг, варто визначитися з його основними функціями.

Сфери, в яких застосовуються поливальні шланги досить різноманітні. Вони можуть підключатися до водопровідної системи низького тиску холодної води, які застосовуються в садових та городніх господарствах, переміщення води та водяних розчинів, миття.

Найчастіше поливальні шланги виробляють із поліхлорвінілу, а також з поліетилену, нейлону, гуми та різних пластиків. Використання цих матеріалів дозволяє виробляти садові шланги різних кольорів, текстур або прозорими. Найбільшим успіхом користуються армовані поливальні шланги з поліхлорвінілу, які відрізняються великою стійкістю навіть у складних умовах експлуатації та гарною пропускною здатністю.

Якісний шланг зазвичай складається із трьох, чотирьох шарів і має майже десятирічний термін служби. Такий шланг практично не ламається у місцях перегинів. Розрізняються шланги по товщині стін і робочому тиску. Різні шланги можуть працювати при тиску від трьох до більш як двадцяти атмосфер. Показники їх робочого тиску завжди перевищують показники сполучних муфт та хомутів.

Майже всі види поливальних шлангів виготовлені для роботи із системами холодної води. Максимальна температура гарячої води у системі має перевищувати 60С.

Найчастіше в садових роботах застосовують шланги, що мають діаметр 18 або 25 мм. Для їхнього підключення не потрібні додаткові перехідники.

1. Види шлангів

Гофровані поливальні шланги

Використовуються для поливу. Мають невелику вагу, і завдяки гнучкості дуже зручні у використанні. Їхнім суттєвим недоліком є недовговічність, термін їхньої служби дуже лімітований. Найчастіше гофрований шланг використовують для поливу садів, городів та інших господарських потреб.

Армовані поливальні шланги.

Такі шланги мають більший запас міцності. Але одночасно мають велику вагу і слабку згинальність. Ціновий асортимент армованих шлангів досить широкий, оскільки модифікацій цього виробу випускається чимало. Армовані шланги користуються найбільшою популярністю у садівників, адже вони довговічні, міцні і не потребують особливого догляду. Також армовані поливальні шланги можуть бути використані для подачі води від трубопроводу або насоса при садовому поливі. Вони підходять для підключення як до ручної, так і до автоматичної системи поливу.

Не рекомендується з метою економії купувати звичайні гумові шланги замість армованих. Так як звичайний шланг сильно поступається армованому у показниках міцності. Скручування у вузол або перегин може швидко вивести його з ладу, чого не станеться з армованим шлангом.

Плоский садовий поливальний шланг

Дуже зручний у використанні завдяки своїй формі. Після того, як зрошення закінчено, легко змотується в касету і добре зберігається

2. Як вибрати надійний поливальний шланг?

Якість садового шланга завжди перевіряється його гнучкістю, тому що саме вона забезпечується його довговічністю.

Правильно зберігати поливальний шланг потрібно намотаним на котушку, а при постійній експлуатації йому слід надати необхідну форму та зафіксувати під час проведення монтажу поливальної лінії.

Стійкість виробу до ультрафіолетового випромінювання, фактор, який потрібно враховувати насамперед при виборі садового шланга. Потім варто переконатися, щоб продукт був стійкий до впливу ультрафіолетового проміння, адже шланг може залишатися під сонцем цілий день і ультрафіолет може руйнувати його структуру.

Якщо матеріал, з якого виготовлений шланг - це ПВХ, слід враховувати такі властивості:

1. Температурні – шланг повинен добре переносити низькі температури, не втрачаючи еластичності.

2. Тиск. Якщо максимально допустимий тиск буде перевищено, на шлангу можуть утворитися розриви, і він буде безнадійно зіпсований.

3. Діаметр – впливає швидкість руху води. Чим більший діаметр, тим під меншим тиском надходитиме вода. Чим менший, тим вищий тиск у системі, але низька продуктивність.

4. Частота використання - при виборі поливального шланга потрібно враховувати, як часто і в яких умовах він експлуатуватиметься.