З настанням поливального сезону багато дачників, які вже придбали або тільки купують краплинний полив, задаються питанням: «Як підготувати краплинну стрічку до зими». Всі крапельні системи використовують стрічки, фітинги, фільтри, труби ПВХ і т. д., які можуть лопнути якщо в них замерзне вода. Замінити всі ці елементи, зокрема крапельну трубку, може виявитися дорогим захопленням.

Щоб цього не сталося і ваша трубка прослужила вам довгі роки - потрібно виконувати перед кожною зимою деякі кроки. Щоб утеплити краплинний полив ван потрібно буде виділити 15 хвилин-1 годину часу.

Мета підготовки краплинної системи до зими - це перекриття доступу води до неї та видалення тієї, що залишилася. Є кілька способів:

Розміщення крапельної трубки під нахилом та встановлення знизу автоматичного зливного клапана.
Продування крапельної системи стисненим повітрям (без фанатизму або крапельна трубка може луснути).
Якщо у вас є компресор - слід включити його в неодружену і він звільнить вашу систему від води.
Також перед кожною процедурою видалення води із системи рекомендується промити її водою для видалення сміття, яке накопичилося за сезон. Для цього потрібно зняти заглушки на кінцях стрічок та увімкнути воду на 30-40 хвилин.

Після процедури очищення вам слід скрутити стрічки в бухти і помістити краплинний полив у приміщення, для захисту від гризунів. Якщо такої можливості немає, то вам слід помістити все в герметичну ємність.

Не варто залишати поза увагою й інші частини краплинної системи. Наприклад, якщо у вас є ємність закопана в землю, то слід заздалегідь продумати схему відкачування води з неї. Насос теж слід звільнити від води, відкривши спеціальний зливальний клапан.

Як ви бачите підготовка краплинної системи до зими не займе багато вашого часу та сил. Але це збільшить життя вашої краплинної системи в кілька разів і допоможе заощадити гроші.