Здійснення ремонту та обслуговування генераторів

Для того, щоб збільшити термін експлуатації силового агрегату та різних компонентів пристрою необхідно здійснювати своєчасний та грамотний догляд. Як правило, генераторами користуються не часто. Їх зберігають у сараї чи іншому приміщенні підсобного типу до наступного використання. Саме з цієї причини техніка не отримує необхідного технічного догляду. Тому необхідно усвідомлювати та виконувати всі правила обслуговування та ремонту даного типу техніки. Дотримання всіх норм і правил стане гарантією того, що генератор функціонуватиме на повну потужність щоразу, коли в ньому з'явиться необхідність. Також, це виключить необхідність проведення незапланованих ремонтних робіт раніше, що дуже важливо для тих ситуацій, коли ви до цього просто не готові.

Для проведення технічного обслуговування варто слідувати ряду корисних рекомендацій:

· проведіть очищення пристрою від фракцій сміття всередині та навколо силового агрегату. Візьміть повітряний компресор;

· Проведіть перевірку рівня олії та здійсніть долив;

· у тому випадку, якщо Ви не користувалися пристроєм деякий час, необхідно замінити пальне, оскільки його якість у разі тривалого перебування в техніці з часом погіршується;

· Здійсніть перевірку свічки запалювання. Проведіть заміну, якщо потрібно;

· Проведіть перевірку всіх деталей та закріпіть їх;

· Необхідно провести перевірку всіх шлангів на предмет тріщин. Якщо потрібно, здійсніть заміну шлангів;

· Проведіть перевірку з'єднань на наявність корозії. Якщо є потреба, здійсніть заміну;

· Поміняйте повітряний фільтр;

· Для комплексного огляду зверніться до фахівця-електрика. Він перевірить показники потужності і переконається в тому, що все функціонує так, як потрібно. Якщо виникнуть проблеми, він підкаже, як діяти у такому разі;

· Не зайвим буде уважно вивчити інструкцію з експлуатації;

Дотримуючись цих рекомендацій можна провести технічне обслуговування генератора.

Деякі поради щодо проведення ремонтних робіт

1. Як відремонтувати генератор, якщо вихідна потужність відсутня? Проблема досить популярна. При запуску Ви виявляєте, що силовий агрегат функціонує як би нормально. Але при цьому він не генерує напруги. Яке рішення? Необхідно перевірити автоматичний вимикач та запобіжники генератора на наявність помилок. Якщо їх не знайдено або ліквідовано, увімкніть пристрій ще раз, і Ви зможете побачити, що все нормально. Якщо Ви маєте нову техніку і вона ще на гарантії, здайте її продавцю на здійснення гарантійного ремонту.

2. Пристрій сильно димить. Насамперед, необхідно поглянути на рівень олії. Якщо залито його надмірну кількість, силовий агрегат використовуватиме його надлишок і як результат – велике утворення диму. Також Ви зможете побачити, що надлишковий смог потрапляє в повітряний фільтр і виходить з вихлопної труби. Необхідно спробувати позбутися надлишків олії, або включити пристрій на повну потужність для переробки надлишків олії.

3. Як припинити перепади напруги в генераторі? Після того, як техніка нормально пропрацює деякий час, іноді можлива поява стрибків напруги. Потім все повертається у звичайний стан, цикл повторюється кілька разів, а після техніка продовжує функціонувати нормально, а потім знову генеруються стрибки напруги. Якщо Вас турбує це питання, скористайтеся кількома корисними порадами. Подібні стрибки пов'язані з регулятором, який контролює напругу. Перед тим, як розпочати перевірку регулятора, переконайтеся, що всі інші деталі пристрою функціонують нормально. Проведіть перевірку повітряного та масляного фільтра, а також переконайтесь у надійному закріпленні монтажних болтів, оскільки вібрація може вплинути на стійкість пристосування. Надайте генератор фахівцям для огляду та отримайте від них слушні рекомендації з цього питання.

4. Як зробити ремонт, якщо пристрій не заводиться? Причин такої проблеми, як неможливість здійснити запуск багато. В основному це відбувається через тривале невикористання техніки. Здійсніть перевірку пального, переконайтеся, що воно є в ємності. Як варіант його залишок міг просто випаруватися, що нерідко трапляється, коли генератор довго не використовують. Проведіть дозаправку генератора і почекайте, поки пальне потрапить у силовий агрегат. Ще однією причиною того, чому техніка не запускається, може бути розряд батареї автоматичного пуску (якщо передбачено). Проведіть діагностику батареї та поміняйте її, якщо потрібно.

Техніка безпеки під час роботи з генератором

У наш час електроенергія є вкрай необхідною річчю, тому немає нічого дивного в тому, що люди обурюються, якщо її раптом незаплановано відключають. Необхідність запасного джерела живлення призвела до появи такого винаходу, як портативні генератори, які часом просто незамінні темними і холодними ночами. Але, незважаючи на всі переваги даної техніки, ніхто не заперечуватиме того факту, що її експлуатація несе певну небезпеку. Портативний генератор може стати джерелом багатьох бід, а саме призвести до отруєння чи пожежі у будинку. Саме з цієї причини необхідно знати та дотримуватися правил техніки безпеки під час використання портативного генератора.

1. Уважно вивчіть інструкцію з експлуатації. Дуже простий захід, який допоможе ознайомитись із основними принципами роботи Вашої техніки.

2. Генератор необхідно берегти від вологи. Це виключить можливість удару струмом. Не можна чіпати пристрій мокрими руками.

3. Техніка виділяє чадний газ, який не має запаху і має високу токсичність. Простіше кажучи, він небезпечний, якщо його вдихати у великому обсязі. Не можна розташовувати генератор дуже обмеженому просторі. Навіть якщо техніка перебуватиме у вимкненому стані, рівень чадного газу може зрости дуже швидко, а сам газ перебуватиме у повітрі досить довго. Також, не можна мати техніку біля людей або тварин. Як розпізнати ознаки отруєння чадним газом? Як правило, це запаморочення та головні болі. Якщо таке виявлено, не зволікаючи вийдіть на вулицю, щоб подихати свіжим повітрям.

4. Придбайте спеціальний пристрій, який стежитиме за вмістом чадного газу в повітрі.

5. Переконайтеся, що техніка правильно заземлена. Це робиться для того, щоб не отримати удару струмом.

6. Портативні генератори досить галасливі. Необхідно подбати про захист вух під час роботи з технікою.

7. Електроприлади повинні приєднуватися до подовжувачів, досить жорстких, щоб виключити ймовірність пошкоджень і довгим, для можливості встановлення генератора за межами будинку. Також необхідно перевірити максимально можливу потужність побутової техніки, та переконається, що в ній застосовуються триконтактні шнури.

8. Не перевантажуйте генератор. Він може застосовуватися лише як джерело запасного живлення електроенергією, тому і підключати до нього варто лише необхідні прилади.

9. Не спробуйте приєднати пристрій до розетки на стіні.

10. Зберігати паливо необхідно подалі від портативного генератора або іншої опалювальної техніки. Випаровування займистих рідин можуть займатися під впливом нагрівання. Біля генератора не можна курити. Поруч завжди має бути вогнегасник.

11. Генератор нагрівається під час роботи. Не чіпайте його руками.

12. Перед тим, як зливати паливо з пристрою, дайте йому можливість охолонути.

13. Перед вимкненням генератора вимкніть усю техніку, яка приєднана до нього. Якщо цього не зробити, є ймовірність пошкодження побутової техніки або самого пристрою.

14. Не давайте тваринам та дітям наближатися до пристрою.

Дотримуйтесь цих простих правил. Перед тим, як почати користуватися генератором, прочитайте посібник користувача, що йде в комплекті з пристроєм. Там ви зможете ознайомитися з усіма запобіжними заходами, яких необхідно дотримуватися при роботі з генератором. У такому разі Ви зможете відчути всі переваги від використання цього пристрою.